Poradnik kierowcy – jak wygląda procedura sprzedaży uszkodzonego samochodu w skupie

Sprzedaż

Wielu kierowców twierdzi, że w Polsce sprzedaż samochodu używanego nie należy do rzeczy prostych. Sytuacja poważnie komplikuje się kiedy auto jest powypadkowe, lub wręcz całkiem niesprawne. Z reguły, aby je sprzedać trzeb najpierw doprowadzić do stanu umożliwiającego normalne użytkowanie, co wiąże się poświęceniem czasu i inwestycją sporych pieniędzy. Odpowiedzią dla potrzeb właścicieli kolizyjnych aut stał się młody twór na naszym rodzimym rynku motoryzacyjnym jakim są skupy. Przyjmują one właściwie każdy, nie starszy niż 15-sto letni, zarejestrowany w naszym kraju samochód, bez względu na markę, model, a nawet stan techniczny. Sprzedając uszkodzony samochód w skupie wystarczy podjąć parę prostych kroków, resztę załatwi za nas pracownik firmy CarsAuta.

Zanim zdecydujemy się na konkretny punkt dobrze jest przejrzeć oferty kilku tego typu firm, ponieważ w samej Warszawie jest ich kilkanaście i każdy trochę się różni metodą działań, mogą one również proponować minimalnie inne stawki. Gdy już dokonamy wyboru wystarczy skontaktować się telefonicznie, mailowo lub za pośrednictwem formularza znajdującego się na stronie internetowej z przedstawicielem i umówić na spotkanie w dogodnym dla nas terminie. Skupy działają z reguły przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, dzięki czemu możemy umówić się właściwie o każdej porze dnia i nocy. Warto również wysłać zdjęcia, opisać usterki oraz podać wiek i przebieg samochodu dzięki czemu otrzymamy wstępna wycenę i zorientujemy jakie pieniądze wchodzą w grę. Podczas umówionego wcześniej spotkania pracownik dokonuje dokładnych oględzin i ostatecznej wyceny auta. Jeśli klient przystanie na propozycję skupu każdorazowo zostaje podpisana umowa kupna-sprzedaży, dzięki której ma on pewność, że transakcja przebiegła pomyślnie. Automatycznie również zostaje wypłacona mu gotówka, do ręki lub na konto. Dzięki temu cały proces przebiega w ciągu jednego dnia, a klient ma minimum formalności do załatwienia.

Powody dla których skup jest najlepszym rozwiązaniem

To proste – skupy oferują najszybsze pieniądze i minimum formalności. Dodatkowo, dzięki temu że przyjmuje również samochody powypadkowe nie ma obawy że nasz pojazd przez swój stan techniczny nie zakwalifikuje się do sprzedaży i będziemy musieli tracić czas i pieniądze na jego naprawę. A ponieważ skupy na pierwszym miejscu stawiają zadowolenie klienta gwarantują darmową wycenę i transport auta na swój parking.

Dodaj komentarz