Jak przebiega proces sprzedaży samochodu dostawczego w skupie?

Dostawczaki

Kiedy zamierzamy sprzedać samochód dostawczy w skupie, niezależnie czy jesteśmy klientem indywidualnym czy pracownikiem firmy musimy podjąć tylko kilka prostych kroków. Należy najpierw wybrać odpowiednie dla nas miejsce – pod uwagę musimy wziąć fakt iż w samej Warszawie działa kilkanaście takich miejsc i każde funkcjonują na trochę innych zasadach. W przypadku kiedy planujemy sprzedaż kilku aut dostawczych musimy sprawdzić też, który z nich będzie w stanie taką liczbę przyjąć.

Kiedy już dokonamy wyboru wystarczy skontaktować się z jego pracownikami telefonicznie, mailowo lub za pośrednictwem formularza znajdującego się na stronie internetowej. Wtedy też, wysyłając zdjęcia poglądowe i podając podstawowe informacje na temat wozu – markę, model, wiek, przebieg możemy liczyć na wstępną wycenę, dzięki której zorientujemy się jakie pieniądze możemy otrzymać. Podczas rozmowy z pracownikiem należy umówić się na spotkanie w dogodnym dla nas terminie, w trakcie którego zostaną przeprowadzone dokładne oględziny samochodu i ostateczna wycena. Dużym ukłonem w stronę sprzedającego jest fakt iż skupy przyjmują właściwie każde, nie starsze niż 15-sto letnie, zarejestrowane w Polsce auto dostawcze, bez względu na markę, model a nawet stan techniczny wozu. Dzięki temu nie musimy poświęcać czasu i pieniędzy na jego naprawę, ponieważ jak powszechnie wiadomo części do wozów dostawczych są drogie i czasami tygodniami trzeba czekać na ich sprowadzenie. Skup odkupi od nas nawet niesprawnego dostawczaka, odejmując po prostu przy wycenie koszta naprawy. Oszczędzamy natomiast z pewnością sporo czasu i nerwów. Jeśli dojdzie do porozumienia stron i klient przystanie na propozycję skupu każdorazowo następuje zawarcie umowy kupna-sprzedaży będącej gwarantem, że transakcja przebiegła pomyślnie i zgodnie z prawem. Automatycznie następuje wypłata gotówki, do ręki lub na konto. Jeśli reprezentujemy firmę otrzymamy również fakturę vat. Skup dodatkowo gwarantuje transport samochodu na swój parking.

Dlaczego więc zdecydować się na sprzedaż w skupie?

Warto zdecydować się na sprzedaż naszego samochodu dostawczego w skupie ponieważ jest to najprostsza droga do pozbycia się go ze sporym zyskiem. Nie musimy obawiać się że auto zostanie odrzucone ze względu na stan techniczny ani inwestować pieniędzy w jego naprawę. Nie tracimy również czasu, ponieważ wszystko z reguły odbywa się w ciągu jednego dnia, a pracownicy skupu załatwiają za nas wszelkie formalności.

Dodaj komentarz