Jak przebiega sprzedaż samochodu osobowego w skupie?

Sprzedaż

Od kilku lat skupy samochodowe zdominowały polski rynek motoryzacyjny – w samej Warszawie jest ich już kilkanaście i wciąż otwierają się nowe. Dobrze jest zapoznać się z ofertą chociażby kilku z nich , ponieważ każdy działa na trochę innych zasadach i może oferować minimalnie inne stawki.

Jak skontaktować się ze skupem?

Kiedy już dokonamy wyboru wystarczy po prostu skontaktować się z przedstawicielami skupu telefonicznie, mailowo lub za pośrednictwem formularza znajdującego się na stronie internetowej. Wtedy też, wysyłając zdjęcia poglądowe oraz podając podstawowe informacje na temat swojego samochodu możemy liczyć na wstępną wycenę. Ta usługa zawsze jest darmowa, niezależnie czy klient zdecyduje się na współpracę ze skupem. Większość z tych punktów działa całą dobę, siedem dni w tygodniu dzięki czemu na spotkanie można umówić się właściwie o każdej porze.

Jak przebiega spotkanie z pracownikiem skupu?

Podczas umówionego wcześniej spotkania pracownik skupu razem z mechanikiem dokonuje dokładnych oględzin samochodu – sprawdza jego stan techniczny, historię kolizji i dokonuje ostatecznej wyceny auta uwzględniając aktualne realia rynku . Skupy przyjmują praktycznie każdy, nie starszy niż 15-sto letni pojazd, który jest zarejestrowany w naszym kraju. Niezależnie jakiej jest marki i z jakiego kraju pochodzi. Do sprzedaży kwalifikują się zarówno modele europejskie jak i amerykańskie. Skupy nie dyskwalifikują również samochodów powypadkowych i uszkodzonych – kupując od Państwa takie auto oszacują koszt jego naprawy, dzięki czemu klient nie musi na własną rękę likwidować usterek, niepotrzebnie tracąc czas i pieniądze przeznaczone chociażby na składki OC. Jeżeli wycena przebiegnie dla klienta pomyślnie i strony dojdą do porozumienia, co dzieje się w większości przypadków ze względu na minimalne prowizje pobierane przez tego typu firmy następuje podpisanie umowy.

Zawarcie umowy kupna-sprzedaży i wypłata gotówki

Każdorazowo przy sprzedaży samochodu skup zawiera z klientem umowę kupna-sprzedaży, która jest gwarantem, że transakcja przebiegła pomyślnie i zgodnie z przepisami prawa. Automatycznie zostaje też wypłacona gotówka, do ręki lub na konto, a firmom dodatkowo wystawia się fakturę vat. Zaletą tej opcji jest to, ze w momencie podpisania umowy można zrezygnować z polisy OC oszczędzając kolejne pieniądze. Skupy zajmują się również transportem samochodu na swój parking, robią to nieodpłatnie, tak aby klient nie ponosił żadnych dodatkowych kosztów, oraz załatwiają za niego wszelkie formalności.

Dlaczego warto zdecydować się na sprzedaż w skupie

Na sprzedaż w skupie warto zdecydować się jeśli zależy nam na czasie i nie chcemy tracić czasu na wizyty u mechanika i sprowadzenie części. Jest to najszybsza i najprostsza opcja dostępna na polskim rynku motoryzacyjnym. Firmy te cenią czas klienta a ich filozofią jest minimum formalności . Jest to znakomita odpowiedź na potrzeby polskiego rynku motoryzacyjnego na którym od niedawna zagościło sporo używanych aut.

Dodaj komentarz