Jakie są możliwości sprzedaży używanego auta?

Sprzedaż

Na polskim rynku motoryzacyjnym istnieje kilka możliwości sprzedaży używanego auta. Jego właściciel może spróbować sprzedaży na własną rękę – panuje opinia głosząca, że właśnie ta forma jest najbardziej opłacalna i przynosi największy zysk. Prawda mówi jednak często co innego – generalnie taka forma sprzedaży zajmuje przede wszystkim bardzo dużo czasu, dodatkowo dochodzą liczne, często nieprzewidziane koszty związane z przygotowaniem samochodu do sprzedaży, tak aby cały czas prezentował się nieskazitelnie. Sytuacja znacząco komplikuje się gdy samochód jest powypadkowy albo niesprawny – wtedy dodatkowo musimy szukać profesjonalnego warsztatu i ponosić wysokie koszty naprawy. Niestety, decydując się na taką formę sprzedaży nie mamy też gwarancji że transakcja dojdzie w ogóle do skutku i że otrzymamy za nasze auto tyle ile pierwotnie planowaliśmy.

Istnieje możliwość zostawienia auta w rozliczeniu u dealera – aczkolwiek dotyczy ona z reguły tylko wybranych modeli kilkuletnich samochodów, ponadto nawet jeśli dealer przyjmie nasz samochód to z reguły zaproponuje nam nawet nie połowę rzeczywistej wartości auta. Opcja ta jest najbardziej opłacalna gdy kupujemy auto tej samej marki co nasze poprzednie – wtedy mamy szansę że dealer przyjmie samochód, o ile nie będzie on uszkodzony czy powypadkowy. Jednak wciąż nie możemy liczyć na zbyt duży zysk. Dość popularną metodą jest również zostawianie auta w komisie – plusem jest, że kupujący znajdują się właściwie sami. Minusem – nieraz bardzo długi czas realizacji. Samochód potrafi miesiącami stać na parkingu, dodatkowo musimy płacić za każdy dzień jego postoju, na ogół nie mamy możliwości wpływu na czas realizacji sprzedaży, a zyski po odjęciu wszelkich niezaplanowanych kosztów często okazują się sporo niższe niż planowaliśmy. Najnowszym tworem na naszym rodzimym rynku motoryzacyjnym są skupy aut – zasada ich funkcjonowania jest bardzo prosta – klient zgłasza się do skupu, umawia z pracownikiem na spotkanie, podczas którego zostaje dokonana wycena samochodu i podpisana kupna-sprzedaży. Sprzedający automatycznie także dostaje gotówkę, do ręki lub na konto, w zależności od własnych preferencji, a wszelkie formalności załatwia za niego skup.
warszawa-skupsamochodow.pl

Powody dla których warto wybrać skup

Przede wszystkim dlatego, że skupy samochodowe nastawiają się na szybką sprzedaż i minimum formalności. Przyjmują właściwie każdy model samochodu, niezależnie jakiej jest marki i producenta. Skupują również auta powypadkowe i uszkodzone, dzięki czemu klient nie musi poświęcać dodatkowego czasu i pieniędzy na naprawy w warsztacie. Skupy z reguły pobierają niską prowizję, zarabiając na ilości transakcji a klient ma szansę uzyskać faktyczną wartość samochodu, pomniejszoną wyłącznie o koszty przygotowania go do sprzedaży. Sprzedając samochód w skupie możemy uzyskać gotówkę już w tym samym dniu w którym skontaktowaliśmy się z doradcą. Pracownicy dopełnią za nas wszelkie formalności, zajmą się również nieodpłatnym transportem auta do siedziby swojej firmy. Zaletą tego rozwiązania jest również fakt iż w momencie podpisania umowy można zrezygnować z polisy OC zyskując dodatkowe pieniądze.

Dodaj komentarz