Sprzedaż samochodu dostawczego – na własną rękę, a może szukać alternatyw?

Dostawczaki

Ze względu na specyfikę samochodów dostawczych, ich większe gabaryty oraz wyższe ceny jest na nie mniejsze zapotrzebowanie niż na samochody osobowe, trudniej też znaleźć kupca. Sprzedaż samochodu dostawczego na polskim rynku motoryzacyjnym nie należy więc do rzeczy prostych. Teoretycznie najwięcej możemy zyskać sprzedając dostawczaka na własną rękę. Niestety, teoria jednak często mija się z praktyką – przede wszystkim sprzedając samochód dostawczy na własną rękę musimy poświęcić sporo czasu i energii. Konieczne jest uzbrojenie się w cierpliwość, szczególnie w kontaktach z potencjalnymi klientami, którzy z reguły są bardzo wymagający.

Sytuacja poważnie komplikuje się kiedy samochód dostawczy jest uszkodzony lub wręcz całkiem niesprawny. Aby mieć szansę na jego sprzedaż musimy wcześniej doprowadzić go do stanu umożliwiającego normalne użytkowanie. Wiąże się to z dodatkowym czasem na sprowadzenie części i naprawę. Ponadto aby zyskać w pierwszej kolejności musimy zainwestować, jak dobrze wiadomo części do aut dostawczych nie są wcale tanie. Niestety, nigdy też nie mamy pewności że mimo naszych starań w ogóle znajdzie się klient na nasze auto albo że zgodzi się na naszą cenę. Finalnie często i tak zaczynamy szukać alternatyw sprzedaży. Specjalnie dla sprzedających, którym zależy na pilnej gotówce i nie zamierzają inwestować w starego dostawczaka pojawiła się na polskim rynku motoryzacyjnym wygodna forma sprzedaży, jaką są skupy aut. Ich główną zaletą jest fakt, iż przyjmują właściwie każdy nie starszy niż 15-sto letni, zarejestrowany w naszym kraju samochód, bez względu na markę, model, a nawet stan techniczny. Nie musimy więc tracić czasu i pieniędzy na przygotowanie auta do sprzedaży – ewentualne koszty naprawy które i tak musielibyśmy ponieść zostaną po prostu uwzględnione przy wycenie. A ponieważ w samej Warszawie znajduje się kilkanaście takich punktów i wciąż otwierają się nowe oferują one bardzo konkurencyjne ceny i bardzo krótki czas realizacji.
Warto wycenić auto dostawcze tutaj

Powody dla których warto wybrać skup

Przede wszystkim jest to najszybsza i najprostsza droga do pozbycia się naszego samochodu dostawczego. Na ogół cały proces sprzedaży nie zajmuje więcej niż jeden dzień. Ponadto skupy stawiają na maksymalne zadowolenie klienta, załatwiając za niego wszelkie formalności oraz gwarantując darmową wycenę i transport samochodu do skupu.

Dodaj komentarz