Sprzedaż samochodu używanego – w skupie czy w komisie?

Sprzedaż

Dla laików sprzedaż samochodu w komisie i skupie wydaje się być tym samym. Tak naprawdę jednak procedura w obu punktach sporo się różni. Sprzedając samochód warto dokładnie zorientować się w każdej z tych opcji i dokładnie je przemyśleć. Główną zaletą komisów jest, że to nie my musimy szukać klienta wrzucając oferty do internetu lub obklejając samochód ogłoszeniami. Tutaj klient znajduje się właściwie sam, przychodząc do komisu w poszukiwaniu modelu idealnego dla siebie. Niestety, przeważnie trwa to dość długo, a z reguły przez ten czas nie możemy użytkować naszego pojazdu. Dodatkowo płacimy za każdy dzień postoju auta na terenie komisu, a ponieważ klient rzadko kiedy znajduje się od razu może z tego urosnąć całkiem spora suma.

Ważne jest też, że kiedy wstawiamy samochód do komisu aby znalazł kupca, auto musi być w pełni sprawne technicznie – jeśli jest inaczej musimy najpierw poświęcić czas i pieniądze w jego naprawę. Skupy samochodowe działają zaś trochę inaczej. Tutaj, jeżeli dojdzie do podpisania umowy mamy gwarancje natychmiastowej gotówki. Sprzedający musi zgłosić się do uprzednio wybranego punktu, może to zrobić telefonicznie, mailowo lub za pośrednictwem formularza znajdującego się na stronie internetowej, wtedy z reguły otrzymuje też wstępną wycenę. Podczas pierwszego kontaktu należy umówić się z przedstawicielem skupu na dogodny termin spotkania, podczas którego pracownik razem z mechanikiem dokonuje dokładnych oględzin i ostatecznej wyceny samochodu. Ukłonem w stronę sprzedającego jest fakt, iż skupy przyjmują praktycznie każdy, nie starszy niż 15-sto letni, zarejestrowany w Polsce pojazd, bez względu na jego markę, model a nawet stan techniczny. Jeśli więc nasze auto jest niesprawne nie musimy uprzednio inwestować w jego naprawę. Jeżeli klient przystanie na propozycję skupu dochodzi do podpisania umowy kupna-sprzedaży. Automatycznie też zostaje wypłacona mu gotówka, do ręki lub na konto.

Dzięki takiemu systemowi działania wystarczy tylko że podpiszemy umowę i odbierzemy należyte nam pieniądze, nie musimy zastanawiać się co stanie się z naszym wozem po transakcji. A ponieważ skupów działa coraz więcej, w samej Warszawie jest kilkanaście takich miejsc i wciąż powstają nowe oferują one naprawdę konkurencyjne ceny i możliwie krótki czas realizacji. Jeśli więc zależy nam na szybkiej gotówce i nie mamy środków lub nie chcemy zajmować się naszym starym autem warto skorzystać z oferty skupów.

Dodaj komentarz