Jak wygląda sprzedaż samochodu dostawczego w skupie?

Dostawczaki

Podobnie jak w przypadku aut osobowych sprzedając samochód dostawczy w skupie, niezależnie czy jesteśmy klientem indywidualnym czy reprezentujemy firmę należy podjąć tylko kilka prostych czynności. Dobrze jest w pierwszej kolejności przejrzeć oferty kilku skupów – pod uwagę weźmy fakt iż w samej Warszawie działa kilkanaście takich miejsc, dodatkowo co rusz otwierają się nowe i każde funkcjonują na trochę innych zasadach.

Kiedy już wybierzemy najbardziej nam odpowiadający wystarczy skontaktować się z jego pracownikami telefonicznie, mailowo lub za pośrednictwem formularza znajdującego się na stronie internetowej. Wtedy też, wysyłając zdjęcia poglądowe oraz podając kilka podstawowych informacji na temat pojazdu – markę, model, wiek, przebieg możemy liczyć na wstępną wycenę i zorientować się jakie pieniądze wchodzą w grę. Podczas rozmowy z pracownikiem należy umówić się na spotkanie w odpowiednim dla nas terminie, w trakcie którego zostaną przeprowadzone dokładne oględziny samochodu i ostateczna wycena. Dużym udogodnieniem dla sprzedającego jest fakt iż skupy przyjmują właściwie każde, nie starsze niż 15-sto letnie, zarejestrowane w Polsce auto dostawcze, bez względu na markę, model a nawet stan techniczny. Nie musimy więc poświęcać czasu i sporych nakładów finansowych na naprawę takiego samochodu, ponieważ jak wiadomo części do wozów dostawczych są drogie i czasami miesiącami musimy czekać na ich sprowadzenie. Skup przyjmie od nas nawet niesprawnego dostawczaka, odejmując po prostu przy wycenie koszty naprawy. Jeśli dojdzie do porozumienia stron i klient przystanie na propozycję skupu następuje zawarcie umowy kupna-sprzedaży, która jest gwarantem, że transakcja przebiegła pomyślnie i zgodnie z prawem. Automatycznie następuje wypłata gotówki, do ręki lub na konto w zależności od naszej woli. Dla klientów biznesowych wystawia się również fakturę vat. Skup dodatkowo gwarantuje darmowy transport samochodu na swój parking.

Dlaczego wybrać akurat te formę sprzedaży?

Z prostych powodów – jest to najszybsza i najprostsza droga do pozbycia się samochodu dostawczego ze sporym zyskiem. Nasze auto nie zostanie zdyskwalifikowane do sprzedaży nawet ze względu na stan techniczny, nie musimy więc inwestować pieniędzy w jego naprawę. Nie tracimy również czasu, ponieważ wszystko z reguły odbywa się w ciągu jednego dnia, dodatkowo skup załatwia za swoich klientów wszelkie formalności.

Dodaj komentarz